212
edits
Rgutierrez (talk | contribs) |
|||
Line 315: | Line 315: | ||
| ISP usage through NvArgusCameraSrc || || L4T 32.2.1 / Jetpack 4.2.2 || TX2 | | ISP usage through NvArgusCameraSrc || || L4T 32.2.1 / Jetpack 4.2.2 || TX2 | ||
|- | |- | ||
| 4208x3120@15fps || | | 4208x3120@15fps || 2 Lanes || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | ||
|- | |- | ||
| 4208x3120@15fps || || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | | 4208x3120@15fps || 2 Lanes || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | ||
|- | |||
| 2104x1560@29fps || 2 Lanes || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| 2104x1560@29fps || 2 Lanes || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| 512x512@86fps || 2 Lanes || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| 512x512@86fps || 2 Lanes || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| GRBG10 capture || || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| GRBG10 capture || || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| GRBG8 capture || || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| GRBG8 capture || || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| GREY10 capture || || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| GREY10 capture || || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| GREY8 capture || || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| GREY8 capture || || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| V4l2 Media Controller driver || || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| V4l2 Media Controller driver || || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| ISP usage through NvArgusCameraSrc || Only GRBG10 support || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| ISP usage through NvArgusCameraSrc || Only GRBG10 support || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| Gain control || || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| Exposure control || || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| Window control || || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|- | |||
| Gain control || || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| Exposure control || || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| Window control || || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| 2 simultaneous cameras || || L4T 32.5 / Jetpack 4.5 || Nano | |||
|- | |||
| 2 simultaneous cameras || || L4T 32.4.3 / Jetpack 4.4 || Nano | |||
|} | |} | ||
</center> | </center> |
edits